Ageless Iron Vale Short Plate Door Set With Black Shadow Porcelain Knob
The Vale Short Plate is the perfect alternative to rosettes and long plates. Pair with the Black Shadow Porcelain Knob to deliver timeless drama with its jet-black reflective hue and classic round shape Each Ageless Iron product has been tested extensively in Florida exposure for UV resistance and anti-corrosion.
Specifications
| Brand | Ageless Iron |
| Color | Black Shadow |
| Finish | Black Iron |
| Height | 4 3/4" |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 2 3/4" |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like